“ Her şeyin başı sağlık” bilinci ile 2002 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. yerli üretim ile başlayan yolculuğuna bir dünya markası olma yolundaki hedefi ile çalışmaya devam etmektedir.

Şaşmaz da bulunan 1500 m² sahip güncel iyi üretim ve iyi laboratuvar kurallarına uygun olarak tasarlanan tesisinde yapımı ve üretim ekipmanlarının seçimi uluslararası normlar esas alınarak CE standartlarında T.C Sağlık Bakanlığı onaylı GMP normlarındaki üretim tesisinde ileri teknoloji bilgisi, sürdürülebilir başarı, dinamik, yenilikçi, yetkin kadrosu ve müşteri odaklı yaklaşımıyla dünyada tek olan patentli ürünler üretmek ve mükemmel hizmet şirketi olmak yolunda hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Ürün kalitesinde en önemli etken olan su ve havalandırma için hepa filtrasyon ve su sistemi için deiyonizasyon sistemler, ozonlama sistemi ve ultraviyole sistemi kullanarak kalite en üst seviyede tutulmuştur.

Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş olarak steril ve non-steril ürünler üretmekte olan firmamız; kozmetik, tıbbi cihaz, sağlık ve hizmet sektöründe her geçen gün daha fazla profesyonelleşerek dört patojene karşı etkili (bakteri, mantar, virüs ve parazit) göz sağlığı, cilt sağlığı, cinsel sağlık, ağız ve diş sağlığı alanındaki geniş ürün yelpazesi ve üstün kalite anlayışı ile hem hasta hem de hekimlerin umut ışığı olma yolunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Kalite kontrol laboratuvarlarımız başlangıç aşamasından gelen hammaddelerin kullanım öncesi kontrolleri ile başlayan süreç ara ürün, proses ürün ve bitmiş ürün kalite kontrolleri yapılarak aynı standartta, etkin kalitede ve en güvenilir ürünleri üreterek müşterilerine sunmaktadır. 5 milyon kutu olan yıllık kapasitenin 8 milyon kutuya ulaşması hedeflenmektedir.

Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. 100’den fazla farklı ürün yelpazesindeki ürünlerin patent, formülasyon, proses ve klinik çalışmaları KOSGEB projeleriyle destekleyerek sağlık sektörüne yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Yenilikçi ve farklı yapısı ile alanında uzman gelişimi hedefleyen ve ihracatını geliştiren Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. uluslararası piyasada ülkemizi temsil etmektedir.

Yerli ve yabancı firmaların beklentilerine uygun olarak fason üretimde olmak üzere 39’dan fazla ülkeye ihraç edilen Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.’nin yüksek kalitedeki ürünleri ile tüm dünyada tek olma yolunda ilerlemektedir.

Kurumsal bilinç oluşumu için personelin iç eğitimleri sürekli ve planlı olarak devam etmektedir. Personel memnuniyeti gelişimi ve desteklenmesi noktasında tüm imkân ve olanakları sunan Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş eğitim, gelişim, yenilik prensibini tüm alanlarda önemle ve itinayla uygulamaktadır.

‘‘Tüm hayatlara güzel ve kaliteli dokunuşlar veren Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.’’